KONST / Litografier / Färglitografi 13925055
nr 1392 5055
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 12/360. Motivet: 62x45cm, yttermått inklusive ram: 78x58cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:50:04
100 kr
200 kr
250 kr
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman